Sonata NF 2005 2,4 LPG

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od David PLEVA »

Co na to říkáte? Zajímly by mě názory, které z uvedených zařízení a proč, jestli bych měl použít přímaz válců, jak se vám na fotkách jeví kvalita provedené práce, jestli by jste si to na Harfě nechali dělat nebo jestli by jste popřípadě zvolili jinou značku nebo firmu, která by to měla montovat.

Nabídka zařízení LPG
http://uloz.to/xkyHdyu/sonata-2-4-p-pleva-pdf

Fotogalerie z montáže LPG do vozu Hyundai Sonata NF
http://uloz.to/xkyHdyu/sonata-2-4-p-pleva-pdf

Ukázka z fotogalerie
Obrázek
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od Farrael »

Přímaz válců určitě. Co jsem tu už mockrát četl tak je to u korejců nutnost. Jinak to LPG budu chtít pak také až se dočkám a seženu nějakou pořádnou.

Jinak co se týče kterýho výrobce, tak lidi odporoučej většinou to BRC.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od Yurii »

Tak zrovna tyhle motory trpěly na zadírání třetího válce takže přímaz 100%
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
hyundai_driver
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009, 14:38
Bydliště: Střední čechy

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od hyundai_driver »

Mám od nich 1 měsíc BRC (2000 km) a zatím spokojenost. Hledáš něco lepšího, než BRC? Žádný Stag nebo Lovato bych si do auta nedal. Podle referencí jsem taky nenašel firmu, která by se zdála důvěryhodnější. FlashLube nemám. Pouze VSR přístřik benzínu ve vyšších otáčkách, ale s tvým motorem ti neporadím. V pondělí budeme řešit v NeptunH, proč tankuji do nádrže 65L pouze 43L LPG.
i40 2014 1.7 CRDI
Hyundai Matrix 1.6i 2008 - manželka

dříve:
Hyundai Sonata NF 2005 3.3i V6
Hyundai Sonata EF 2003 2.0i GLS
Daewoo Lanos 1998 1.6
Toyota Corola 1998
Toyota Carina 1996 1.6
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od plikous »

To nahoře je fotka z mýho auta, taky jsem to mohl trochu umejt :-D
Naposledy upravil(a) plikous dne 14 kvě 2012, 00:38, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od S0T0 »

čest, nejsou zrovna levní... jinak mohu doporučit BRC, flashlube jsem na doporučení jednoho servisu hyu a montážníka dal. Jinak na stagy bych se... nejsou špatně, ale vstřikovače valtek potřebují více servisu, ikdyž servis je zase levný. Další možností je Landi Renzo či jak se to píše...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od Nexus »

Jak jsem ti řikal v telefonu, BRC je výborná volba :wink: stagu se vyhni, nedávno známej řikal že ho má v santíkovi a když chceš motor víc krmit tak škube a nezvládá :roll:


hyundai_driver:
heh po dlouhé době ses ukázal :D taky odpůrce lpg a už ho má namontované :mrgreen: no jo, není důvod nešetřit :D/ kolik ti papá? 11-12?


jestli se zadírá třetí válec netuším, ale k přimazávání ventilů jsem dost skeptický :roll: ještě před pár lety to nebylo, nikdo to neměl a jezdilo se taky, najednou boom jak to je super a mají to snad 3 auta ze 4 přestavěných :roll: táta nechal předělat sonatu v únoru 2007 na Prins VSI a žádné přimazávání nebylo, asi před rokem tam byla IX35 tady z fora a bylo jí to doporučeno. Moje doměnka je, že servis z toho má další cash... ale nebudu tvrdit, že to je jediný důvod.


Farrael: proč nutnost u korejců? Možná u některých modelů, ale i tak jsem skeptický. Moje sonata na plyn má najeto okolo 120tis, tátovo skoro 200tis. A? Motory šlapou jak hodinky, olej nežerou, neklepou a denně jezdí ](*,)

co se týče přívstřiku benzinu, tak jsou mi známy dva důvody. Buď je to přímovstřik (tfsi,..) a vstřikovače se benzinem ochlazují aby se nespálily, takže ve směsi je podle otáček 5-95% benzinu - úspora celkem o ničem. A druhý, že plynové vstřikovače nestíhají ve vyšších otáčkách a aby motoru nedocházel dech tak se přikrmuje benzinem. Nebo poddimenzovaný reduktor, to jsem vyčetl na Volvo foru, kde slabé reduktory dávali na pětiválce a na dálnici pod plným reduktor nestíhal splynovávat...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od David PLEVA »

Nexus: jj, u motorizace 2,4 hlavně po nájezdu 100 000km, aby sis dával pozor, začínal pravidelně a hlavně častěji kontrolovat olej, jinak motor udělá pá pá a je to. Proto jsem se na ten přímaz ptal. Ale to budu konzultovat i na sraze s odborníky ze servisu.

Jinak, ty se těš na smršť různých otázek, ale některé ti možná budou připadat hloupé, jelikož já o LPG skoro nic nevím.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od Farrael »

2Nexus: Údajně je to prý z důvodu použití jiných materiálů u vozů asijské provinience oproti evropské konkurenci. Je to tu i někde na foru vyvěšené. Otázka nakolik to tak je.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

Já byl informován,že přímaz je kvůli ventilovým sedlům.Některá auta je prý mají měkčí a vydírají se.Mám to již u druhého auta a tak nějak v to věřím,že to tam má být.Jinak mi to montovali a servisují dobří kamarádi,takže v tom kšeft pro ně nevidím.Jinak nádrž na 65 litrů mam i já a natankuji tak 54 litrů,ale bacha,jsou i pumpy,že natankuji jen 49 litrů.Nevím proč,prý menší plnící tlak čerpačky,tankuji po celé ČR.Najezdím cca 30-40tis ročně a momentálně mám na plyn najeto 95 tis.Jinak systém BRC,ostatní značky mi nedoporučily.Servis pouze výměna filtrů a dvakrát na počítači seřízení.Jo po zimně výměna ventilu na nádrži.Mam toroid pod autem,dostala se do něj sůl(cca 300kč oprava)Spokojenost :D/ :D/ :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
hyundai_driver
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009, 14:38
Bydliště: Střední čechy

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od hyundai_driver »

To: Nexus
Čtu fórum pravidelně, pouze nebylo společné téma. Dokud měla sonča málo najeto, tak jsem do LPG nechtěl. Teď mám 140 tisíc, z toho je 100 tisíc za polední 3,5 roku, co jsem sonču koupil. Dělal jsem rozhodnutí jestli pořídit něco novějšího, ale tak si užívám motor, že jsem se rozhodl, že pokud sonča vydrží, tak dáme ještě dalších 100 tisíc. Máš pravdu, když se podívám na platby kartou za 30 tisíc km ročně, tak je to slušná částka za benzín. Taky jsem dal nové tlumiče, kotouče a vytepoval vnitřek. Uvidíme, jestli se investice vyplatí. Spotřeba je někde mezi 11-12 litry LPG, ale bude to chtít průměr tak za půl roku (LPG+Benzín)/km. Podle tankování LPG by to mohlo být 11l/100km, ale benzín taky trochu ubývá.
i40 2014 1.7 CRDI
Hyundai Matrix 1.6i 2008 - manželka

dříve:
Hyundai Sonata NF 2005 3.3i V6
Hyundai Sonata EF 2003 2.0i GLS
Daewoo Lanos 1998 1.6
Toyota Corola 1998
Toyota Carina 1996 1.6
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od plikous »

Když už jsme u toho plynu - nevíte, kde by se dalo poladit to plnění nádrže? Do mojí 56l se taky vejde pouze okolo 40l, což je dosti tragické a človék pak musí furt jezdit k benzínce.... Je jasný, že je to kvůli bezpečnosti, ale osolit to aspoň něco k padesáti by neměl být problém.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

S tím osolením k padesáti,do toho bych nešel,vždy tam musí být vůle.Max tak na čtyřicetšes.Jen se zeptam na tvoji spotřebu :?: Já jezdím za šestnáct,na nádrž dělam tak 330km,což není malý dojezd.Kde jsou pumpy mam zmaknutý po svých cestách po čr,takže vždy včas natankuju.Za tu cenu to stojí a ta čtvrthodinka na natankování mě nezdrží.Jinak se to dělá povolením plnícího ventilu,čím víc povolený,tím víc natankuješ.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od plikous »

Spotřebu máš uvedenou v podpisu :wink: Jinak nádrž mi vyjde na něco okolo 400km, což není zas tak tragický, ale docela mě to otravuje. 500 by bylo určitě lepší, vzpomínám na starý časy s benzínem, kdy jsem jezdil v pohodě 700km na nádrž :) To bych si tu nádrž i nějak poladil, ale nerad se vrtám do něčeho, čemu nerozumim, nemáte nějaký náčrtek nebo návod, kde mám co povolit, aspoň na těch pětačtyřicet?
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF 2005 2,4 LPG

Příspěvek od Yurii »

Maximální hodnotu plnění nádrže co já vím nejde v autě ovlivnit, maximálně si při výměně nádrže sežeň větší ale jinak nemáš šanci.

% hodnota plnění nádrže je myslím max nějákých 85% a taky záleží kde tankuješ někde tam natlačí víc, někde míň podle toho jak mají nakalibrovaný protitlak při kterym čerpadlo vypne.

BTW že dojezd 400km je málo mi zní vtipně po zkušenostech s firemním Fiatem Doblo 1.4 který měl 24litrovou nádrž... a běžně se s ním jezdilo Praha - Brno nebo dokonce Praha - Ostrava to byl pak nářez tankovat 5x za den :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“