Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Santu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Santu

Příspěvek od burgman »

Zdravím,

som medzi Vami nový. Len dnes som sa zaregistroval, ale toto fórum sledujem už dlhší čas. Zhruba pred rokom som si kúpil ojazdené Santa Fe 2006, 2,2 CRDi najazdil som s nim už cca 30.000 km a som s týmto autom celkom spokojný. :D Už dávnejšie som plánoval vymenu original autorádia za niečo lepšie. No a nakoniec som sa rozhodol aj vďaka tomuto foru na zakupenie a inštaláciu tohto modelu QL-STF708 od chlapíkov z Číny.

http://www.autodvdgps.com/62-inch-digit ... p-499.html

kedže cena bola oveľa priatelnejšia, ako na cz stránke Auknet.cz, objednal som si k tomu aj LCD slnečnú clonu

http://www.autodvdgps.com/9-inch-sunvis ... -2072.html

Dodanie bolo bleskové - prišlo mi to za 2 a pol dňa od predania zásielky prepravcovi. Samozrejme ku celkovej cene som ešte platil aj nejakú tu daň. Clo som nemusel platiť, kedže chlapíci z Činy neuviedli skutočnú cenu na papieri, ale ju práve kvôli clu ponížili, čo mi samozrejme nijak nevadilo. Balíček som si doma rozbalil a začal sa môj boj s montážou. Najprv som zistil, že LCD clonítko, ktore bolo na obrázku šedé (mám šedú farbu čalunenia v aute) mi poslali svetlo hnede. Nebola tam pri nákupe možnosť volby farby. Určite sa to dalo dodať ako poznámku ku objednávke, ale to ma vtedy nenapadlo.

No a ďalšia najväčšia závada bola v rádiu a to taká, že rádio nepasovalo do môjho rámiku po vybratí originálneho rádia. ](*,) Ja mám model 2006 a vôbec som si nevšimol, že novšie Santa Fe to original rádio maju o niečo väčšie. Potiahnuté až k tým čierny prieduchom kúrenia. Takže ak sa bude chcieť niekto vyhnúť pracnému vypilovaniu starého rámiku, ako to bolo nakoniec v mojim prípade radím mu nech si dá na to pozor. :?

LCD clonu som vyriešil veľmi rýchlo - kúpil som šedý akrylový spej a prestriekal som ju. Najviac som sa bál demontáže A stlpikov. Potreboval som zhodiť obidva - jeden pre kábel od clony ku rádiu a tým druhým som ťahal mikrofon od rádia. Ktorý bol súčasť balenia. Ale nakoniec tie lišty idú dolu celkom rýchlo a jednoducho. Takže som to mal zachvílku hotové.

Väčší problém bol s prispôsobením toho originál rámiku na toto rádio. Vzal som si na to špecialnu malú ručnú aku brusku a nakoniec sa to až na malé nedostatky podarilo :D . Neviem či som mal aj nejakú inú možnosť napr. objednať si ten rámik čo majú novšie modely Santa Fe.....neviem, nechcelo sa mi do toho už vrážať viacej peňazí.

Radio som napojil na orig. konektor pomocou redukcie ktorá bola v balení + nainštaloval som antenu GPS. Do toho maleho boxu nad rádiom som vyviedol všetky dalšie káble - USB, IPOD, čítačka kariet a začalo sa testovanie.

S rádiom som veľmi spokojný, dokáže to prehrať fakt všetko. Dokonca výrobca udáva veľkosť USB do 16 gb no a mne to zožralo aj 32 gb takže paráda. Navigáciu sem ešte poriadne neodskúšal, ale mapy som len tak letmo prebehol a nejaké tam teda su. GPS signál to chytá tiež suprovo.

Je tu avšak jedna vec s ktorou by som potreboval poradiť. Neviem teda, či sa tu nájde niekto kto si tento výrobok už zakúpil a má ho nainštalovaný. Po prvom otestovaní mi nešla dobre komunikácia s volantom. Namiesto zosilnenia sa mi prepla skladba, pri stlačení tlačítka Mute to isté. Nakoniec som našiel v Menu Setup nakonfigurovanie tlačidiel na volante a už som sa tešil, že to konečne bude fungovať. Po priradení jednotlivých funkcii každému tlačítku si to dám uložiť. A stale mi to nejako blbne. Na tl. Mode som dal vojsť do Menu rádia. Volume klasika + a - Chanel tiež klasika prepínanie pesničiek, stanic atd. no a Mute - stlmiť. Keď prejdem po uložení napr. do rádia a chcem normalne fungovať tak sa mi stane, že chcem zosilniť a pri stlačení volume + mi prejde radio do Mute alebo sa stíši. No proste to nejako blbne. Kontroloval som to už asi 10x a som si istý že som tomu priradil správnu hodntu.

Neviete mi niekto poradiť? Dá sa to vôbec nejako vyriešiť. Možno je to tým, že mam Santa Fe 2006 a nie 2009, ale to si nemyslím....
Možno sa tu nájde niekto, kto riešil presne to isté :D

Nieje to až taká velká závada, ale keď ja sa s tými tlačítkami tak rááád hrám ...... :mrgreen:
Přílohy
výsledok
výsledok
22.jpg (135.88 KiB) Zobrazeno 4277 x
LCD clona
LCD clona
25.jpg (114.11 KiB) Zobrazeno 4277 x
rádio
rádio
14.jpg (175.29 KiB) Zobrazeno 4277 x
Naposledy upravil(a) burgman dne 03 led 2013, 00:10, celkem upraveno 1 x.
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Reklama
 

Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

ešte fotka pôvodneho rádia, kde sa dá dobre vidieť o čo je ten pôvodný rámik iný.....
Přílohy
19.jpg
19.jpg (159.7 KiB) Zobrazeno 4275 x
1.jpg
1.jpg (36.64 KiB) Zobrazeno 4275 x
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od DanielD952 »

Chtěl jsem do toho jít taky, je to spousta muziky za pár korun, ale čekal jsem až se do toho někdo pustí a dobře jsem udělal koukám :D Mám santu 2007 a samozřejmě také ten blbej rámeček...to vybrušování bych asi nedal. Hele a do toho kovového držáku už to sedlo přesně, byl problém jen v tom překrývacím rámečku? A netušíš, zda se dá k tomu připojit parkovací senzory či kamera, dle popisu produktu ano, ale aby to nebylo jako s tím že je to na new santa fe a pak brousíš po nocích rámeček :D Chtěl bych to moc, včetně parkovací kamery a hlavových opěrek s LCD, ale musím nejprve někde zjistit jak je to s tím rámečkem, zda se dá dokoupit...
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

Ten kovový držiak na rádio tak isto nepasoval...musel som si to dobre vymerať, ako to má byť vzdialene od prednej hrany radia - vrch aj spodok a počítať aj s tým, že som ten nový rámik musel pribrúsiť aj na výšku cca 2 mm som bral z vrchu - takže som to rádio musel v tom držiaku trochu vyosiť smerom dohora. Samozrejme som sa úplne presne netrafil, ale ten rámik si to už potom dopasoval :D trošku násilim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Myslím si, že keď pripojíš parkovacieho asistenta na to, ako je to ukázane na tej stránke

http://www.autodvdgps.com/62-inch-digit ... p-499.html

v popise pri rádiu - Aux in a potom je tam extra konektor na kameru tak to bude určite fungovať. Ja mam parkovacieho asistenta urobeného extra už prvým majiteľom tak som to neriešil a kamera sa mi zdala byť taktiež zbytočná - ani nie tak pre cenu, pretože na tej stránke je za babku, len sa mi nechcelo ťahať ten kábel skoro cez celé auto. Stačilo, že som mal rozobratú polovicu prístrojovej dosky.

Ten lcd display do slnečnej clony som riešil hlavne kvôli manželke, pretože cestujeme dlhé trasy do Nemecka a to rádio je predsa len trochu naklonené k šoférovi. Deti zatiaľ nemáme, tak som opierky neriešil, ale do budúcna pôjdem určite do toho. Na tej čínskej stránke sú originál opierky pre Santu.

http://www.autodvdgps.com/2010-hyundai- ... -1331.html

No ja si myslím, že je lepšie kúpiť napr. tie isté ale univerzálne - t.z. že sa bude dať prispôsobiť šírka jednej z tých tyčiek čo sa zasúvajú do sedačky.....keď budeš chcieť predať auto tak si ich vymontuješ, dáš tam pôvodné a tie ti ostanú do ďalšieho auta. A určite by som ich pripojil na to rádio ako 2. zónu aby si nemusel počúvať celú cestu rozprávky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mimochodom už som vyriešil ten problém s tlačítkami na volante. Neviem či teraz nebudem tárať, ale som elektrikár a vyzerá to tak, že tá ľavá strana (teda asi aj tá pravá - tempomat) si berie hodnoty z odporu... konkrétne bez stlačenia tlačítka to ukazuje na rádiu nejakých cca 255 (asi ohmov) a keď zmáčknete nejaké tlačítko každé ukazuje nejaké iné menšie číslo. Napr. Volume - ukáže 218 atď. No a mne pri stlačení Volume + to nejako skáče a hodnota je blízko cca 225 čo je skoro ako Volume -. Myslím, že mám ten čudlík už asi nejako premačkaný. Tak som si Volume+ prehodil na tlačitko MODE a pohoda....

Prikladám foto toho novšieho rámčeku, vyzerá to že to pasuje aj na naše Staršie no neviem, musíš vyskušať. Ale pozor je tam aj signalizácia predného Airbagu ON/OFF a pre toto my žiadny kábel nemáme. Tak neviem. S tým vybrúsením to nieje až také strašné, treba len mať na to to správne náradie.
Přílohy
SantaFe0609-02.jpg
SantaFe0609-02.jpg (216 KiB) Zobrazeno 4224 x
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

S tými hlavovými opierkami si myslím, že toto je napríklad oveľa lepšia voľba, ako originál tie pre Santa Fe

http://www.autodvdgps.com/2012-new-2pcs ... -3660.html

Neberte to, že sa snažím robiť konkrétne tejto stránke reklamu, ale bohužiaľ takéto niečo sa nedá zohnať u nás alebo v ČR. Alebo keď už tak to bude určite drahšie. Dá sa to určite objednať aj na ďalších min. 20-tich iných e-shopoch.
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od DanielD952 »

Když kouknu na ty stránky odkud jsi to koupil a porovnám dvě rádia, tak každé má jiné rozměry i když je oboje na santa fe:

to co máš ty má přední panel 104x203
http://www.autodvdgps.com/62-inch-digit ... p-499.html

to druhý má 100x178...třeba je to na náš new old santa fe :-)
http://www.autodvdgps.com/hyundai-santa ... p-924.html
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od DanielD952 »

tohle by to chtělo najít někde na zahrničních webech, to je na náš starej model 2006-2009...kdyby jste to někdo někde objevil, dejte to sem prosím, díky.

http://www.auknet.cz/p21229-vestavena-g ... dvb-t.html
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od feri »

Ahoj burgman len
Ja mam stejny problem s tlacitkami, ked nastavim ako 1 +a- skladby tak to funguje,ked nastavim zvuk ako2 tak mi to len ide len do - stisenie tie hodnoty su velmi blizko, dopisoval so si s dodavatelom ale bez vysledku
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

Ahoj feri,

ja som si to Volume + dal na tlačítko Mode a už som si aj na to zvykol... funkciu Mode myslím, že moc ani netreba. Ale bez Volume by to nešlo - hlavne keď počúvam videoklipy z yotube. Každé video má rôznu hlasitosť, takže stále len zosilňujem a utišujem :D
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od feri »

Ahoj
Neviete niekdo poradit nefunguje ovladabie na volante doteraz v pohode a zrazu vsetky tlacitka vypinaju zvuk,doteraz som mal
pridavanie zvuku na MODE ako radil Burgman,ono to fungovalo a zrazu nic 100x som to nastavoval.neviete co sa mohlo stat????
Prosim o radu na koho sa obratit.
dakujem za info
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od feri »

neviete o nejakom sikovnom autoeketrikarovi na santa fe
v Blave
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

No mne to už tiež poriadne nefunguje ......... tak isto mi tam skáče hocičo ...... Mute alebo namiesto pridania hlasitosti to naopak hlasitosť stišuje.

Myslím, že s týmto nám nikto nepomôže, jedine výrobca rádia nejakým upgradom softwaru, ale to pochybujem...

Tiež mi to dosť vadí, niekedy pomôže silnejšie zatlačenie tlačítka na volante.
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

Ešte ma napadlo, že by možno pomohlo rozobrať to ovládanie radia na volante a prečistiť kontakty nejakým sprejom na to určeným ........ ak si nájdem čas vyskúšam to a dám vedieť ako to dopadlo.
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od feri »

Od koho mas radio aka firma,mne to uz zacalo fungovat zase urobil som reset
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
burgman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2013, 21:28

Re: Inštalácia 6.2 Inch Digital Screen Car DVD player pre Sa

Příspěvek od burgman »

Tak reset ma nenapadol, vyskúšam...vďaka za radu. Výrobcu netuším, spredu nemám žiadnu firmu napísanú.
Santa Fe 12/2006, 2,2 CRDi, 4x4 110 kW, manuál
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“