Airbag

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
jinzula
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2013, 12:43

Airbag

Příspěvek od jinzula »

Páni zdravím !
Vie prosím niekto poradiť? Svieti mi kontrolka airbagu a bliká kontrolka zapnutia bezp. pásu u spolujazdca, aj keď tam nikto nesedí. Je to chybný snímač, alebo len kontakt pod sedadlom? Viem, že podobné problémy tu niekto mal na Santa Fe. Nemáte niekto podobnú skúsenosť?
Mám Sonatu r.v. 2006 2.4 benzín.
Ďakujem !
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Airbag

Příspěvek od soban »

A když pás zapneš tak to zhasne? Potom vadné čidlo pod sedačkou.

Pokud to nezhasne tak to chce napojit na PC a kouknout co je tam za závady a podle toho hledat.
jinzula
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2013, 12:43

Re: Airbag

Příspěvek od jinzula »

Kontrolka zapnutia pásu zhasne, keď pás zapneš, ale airbag svieti stále. Na diagnostike ukázalo vadné čidlo v sedačke. Problém je, že ja som si ju doviezol z USA a teraz nevedia, či je čidlo súčasťou sedačky /meniť celé sedadlo ?! /, alebo nie je súčasťou sedačky. Je to to isté auto, robené v Kórei, ale v jednej robia pre Eur. trh a v druhej pre USA trh. A u nás majú problém to riadne zdiagnostikovať, lebo im nesedia čísla dielov atď....
Z Hyundai SK písali do Hyundai Praha, oni zasa do Hyundai Kórea a ja čakám už 2 mesiace.
Nemám problém to objednať z USA / sestra tam žije/ , ale musím vedieť, čo konkrétne objednať.
Dnes som sedadlo vybral, otvoril, ale nie som o nič múdrejší. Odfotil som to všetko a skúsim poslať do USA , či nebudú tam v Hyudai vedieť čo a ako.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od David PLEVA »

Tohle většinou dělá jen konektor.

Zkus ho napřed vyčistit nějakým sprejem na čištění kontaktů, jak zásuvku, tak i zástrčku, poohýbat jazýčky v konektorech tak, aby lépe seděly a teprve, když nepomůže tohle, řešilo by se čidlo.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
JRC
Příspěvky: 3
Registrován: 23 říj 2014, 09:31

Re: Airbag

Příspěvek od JRC »

Ahoj jinzula,
ked citam tvoj prispevok, tak mi pride, ze zazivam deja vu.
Mam take iste auto, tak isto privezene z USA a presne ten isty problem.
Viem, ze uz uplynul neaky cas od tvojho problemu, ale ak by si mohol, vedel by si mi prosim ta odpisat ako si dopadol?
Ako si to nakoniec vsetko vyriesil?
Vcera mi v servise povedali, ze zrejme sa musi menit spodna cast sedadla a dali mi cenu 1200€ + praca.
Chcel by som najst lacnejsi variant a bol by som ti vdacny, ak by si mi odpisal.
Pochopitelne mi moze napisat kazdy kto mi moze a vie poradit.
Velmi si budem vazit vasej pomoci.
Majte sa prajem cool day 8)

Hyundai Sonata 2.4 , 2007 black
JRC
Příspěvky: 3
Registrován: 23 říj 2014, 09:31

Re: Airbag

Příspěvek od JRC »

Ahojte,
no neviem, ci som napisal nieco zle, alebo nezaujimave, alebo tu su pravidla ktore nepoznam, napriklad "najprv pristupne a potom odpoved" :-k , ale kazdopadne vidm, ze vsetci si to citate, ale nikto nereaguje. Skoda.
Ak by predsa niekoho tato tema zaujimala, tak mam tu aj jedno riesenie.
Nasiel som na nete jeden system, ktory simuluje obsadenie sedadla a tym padom si pocitac mysli, ze osoba je pritomna a airbag vystreli.
Tu je link, ak by to niekto do buducna potreboval. Usetri dost eur a funkcnost airbagu by mala ostat zachovana.
Pisem, ze by mala byt, potvrdit to neviem.
http://www.airbag360.com/hyundai-sonata ... -175-p.asp
Majte sa.

Hyundai Sonata 2,4L automat
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2016, 19:30

Re: Airbag

Příspěvek od Udoharys »

Ahoj vespolek. Svítí mi po startu kontrolka AIRBAG. Podle některých přispěvatelů jsem se zaměřil na sedadlo řidiče. A hle.Našel jsem dva nezapojené kabely. Myslím, že by to mohla být příčina. Kabely do sebe nikterak nepasují. Nenapadá Vás, co s tím mohu dělat?
Přílohy
airbag.jpg
airbag.jpg (214.1 KiB) Zobrazeno 3249 x
Naposledy upravil(a) Udoharys dne 04 zář 2016, 12:17, celkem upraveno 1 x.
Udo
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Videl bych to na demontovanou ridici jednotku :-(

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2016, 19:30

Re: Airbag

Příspěvek od Udoharys »

Řídící jednotku čeho? :?
Udo
Odpovědět

Zpět na „SONATA“