Vypnutí DRL ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od JoDo »

milda h píše:JoDo, vždyť to je logický :D/ Už je to teda dáááávno, ale Tys nikdy nerandil ??? Je /astronomická/ zima, tudíž je potřeba si trošku přitopit. Nastartuj a sepneš DRL - a jsi prozrazen. Tak si ho vypneš, ale ejhle, ono je ještě vidět do budky. No tak vypneš druhý vypínač a už Vás nic nebude rušit. :mrgreen: :D
:cry: Už si to ani nepamatuju, ale můžeš mít pravdu. Ty klimatický podmínky tady (Vysočina) nejsou vůbec příznivý, když tak koukám z okna u rozpálenýho radiátoru :P .
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Reklama
 

Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od ferda mravenec »

Zdravím, sice zde řešíte vypnutí denních světel ale já mám jiný problém. Chtěl bych aby mi svítily s denním svícením i koncová světla. Poraďte, dík. F.M.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od 69pavel »

zadni osvetleni pri zaplych dennich svitit nesmi,aspon tak pravi silnicni zakon
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

takto zněla otázka
ferda mravenec píše:Chtěl bych aby mi svítily s denním svícením i koncová světla. Poraďte, dík. F.M.
to 69pavel
ono se toho nesmí ... třeba jezdit v obci víc jak 50 ;-) nebo se taky řadíš do kategorie "notorický dodržovač čehokoliv" ??

bez zásahu do BCM případně bez zásahu do kabelů a použitím výkonových diod to nejspíš nepůjde, bohužel mi GDI po instalaci padá, tak nejsem schopen říct, který kabel je třeba napinovat s vypínačem na rozsvícení zadních světel :-(
jít to pude, ale bez schematu to nedáš
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Buff
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2013, 21:07

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od Buff »

Ať koukám jak koukám, tak to co píše 69pavel neumím najít. Nikde nevidím že by zadní lampy nesměly svítit společně s denními světly. Nevyplývá to ani z logiky věci, když jsou rozsvícená parkovací (neboli obrysová) světla, i ta svítí společně s denními(právě toto používám při velmi nízké oblačnosti). Ale v zákonech logiku hledat nelze.
ix20 1.4 CVVT, Trikolor, tempo, white
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od JoDo »

ferda mravenec píše:Zdravím, sice zde řešíte vypnutí denních světel ale já mám jiný problém. Chtěl bych aby mi svítily s denním svícením i koncová světla. Poraďte, dík. F.M.
No nevím. Já bych si s tím nedělal hlavu a jezdil na tlumený, pak svítí všechno. A má to výhodu: můžeš si regulovat podsvícení palubovky.

A je to bez jakýkoliv úpravy. :lol:
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

nesvítí , totiž hlavně nesvítí ty DRL ;-) nebo ty snad umíš vepředu s denníma rozsvítit cokoliv jiného ???
edit: až sem musel jít do garáže a nastartovat, abych tu nepsal bludy ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od soban »

Buď svítí denní svícení a nebo nesvítí - s denním svícením nesmí svítit něco jiného!

Jinak jsou homologovaná DRL i s obrysovkama potom když něco zapnes tak DRL se přepnou do obrysovkového modu (menší jas).

Jinak na obrysovky se taky nemá jezdit!

Takže vše vypnuté a svítí DRL a nebo zapnuté normální světla potkavací a pak DRL nesvítí a nebo se DRL přepínají do obrysovkového modu.
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od ferda mravenec »

69pavel píše:
ferda mravenec píše:Zdravím, sice zde řešíte vypnutí denních světel ale já mám jiný problém. Chtěl bych aby mi svítily s denním svícením i koncová světla. Poraďte, dík. F.M.

zadni osvetleni pri zaplych dennich svitit nesmi,aspon tak pravi silnicni zakon

Promiňte, asi jsme si nerozuměli, já se ptal na možnost zapojení a ne na nějaký přiblblý zákon. F.M.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

to FM : jasně, tak jsem to i pochopil že chceš na své IX20 zapnout zadní světla k DRL
to soban : no hezký, třeba to tak funguje u BMW, třeba u AUDI, třeba možná i u I30 ale nikoliv u ix20, počítám, že tvá i20 na tom bude stejně tak proč tu zavlíkáš takovýdle teorie ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od David PLEVA »

FM: jde to, je třeba trochu upravit elektroinstalaci vložením diod na přívod k světlům, aby pak nedoblbly BCM a aby se pak napětí nedostalo tam, kam nemá, šikovný elektrikář to zvládne za jeden den udělat, ale doporučoval bych pak místo MOSFETů pro spínání použít klasické relátka.

Měl jsme pomocí MOSFETů řešeno třetí brzdové světlo, které při sešlápnutí brzdy třikrát zablikalo a pak svítilo už trvale a tranzistory tam nedělaly dobrotu.

Silniční zákon bych tady neřešil, dělá to na svou zodpovědnost a pokuty za něj platit nebudeme. Já taky nemám na svém autě vše úplně košér ;)
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od soban »

Jaké teorie?

Jsou dva druhy DRL.

Jedny které jsou pouze drl a ty musí svítit samostatně (nesmí svítit s ničím).

Pak jsou druhé DRL v kombinaci s obrysovkama ty pokud svítí jako drl musí zase svítit samy, a při svícení jako obrysovky snižují jas.

Pak jsou ještě různé obměny integrované ve světlech co fungují jako DRL, obrysovky a blinkr třeba......

To že elektronika umožní něco zapnout i to co zakazuje zákon neznamená že s takto osvětleným vozem můžeš jezdit!
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

tak ještě jednou a polopatě ... na mém autě, je pro denní osvětlení použita žárovka s paticí p13w která buď svítí (nastartováno a zhasnuto) nebo nesvítí (nastartováno a rozsvíceno) žádná jiná varianta zdá se neni v originálním zapojení přístupná, a když se podíváme na tazatele (FM) tak má stejné auto jako já, totiž :hyu: IX20 a kupodivu napsal svou žádost do sekce IX20 do temata "Vypnutí DRL ix20" tak proč tu furt zanášíš TEORIE !!! že existujou i nějaký DRL co sníží jas a pak svítěj i s potkávačkama (AUDI) ??? nebo snad TVOJE I20 má takový světla ???

a ještě k tomu tvýmu "To že elektronika umožní něco zapnout i to co zakazuje zákon neznamená že s takto osvětleným vozem můžeš jezdit!" zeptej se uživatele jirkag55 kterej když domontovaným vypínačem vypne DRL jestli může jezdit :-)

tak a teď nějaký to řešení
to FM: zde je zatím písemný návod, jestli bude i nadále poptávka, tak domaluji i nějaký to zapojení :-)

z pojistkového boxu od pojistek f38 a f37 vede konektor s označením I/P-F (což je svazek který vede k pátým dveřím) na něm najdeme piny 34 se žlutým kabelem a 35 se zeleným kabelem na které napojíme po jednom kablíku, oba dva půjdou do nového dvojitého přepínače

z konektoru EM11 (což je svazek kterým vedou kabely k DRL) který je umístěn u levé nohy na boku karoserie pod tapecírunkem
najdeme konektory 7 (hnědý) a 11 (žlutý) které rozpojíme a následně všechny 4 vzniklé kablíky přivedeme do nového dvojitého přepínače (budeme tam mít celkem 6 kablíků)

v tomto zapojení budou svítit s obrysovými světly i světla pro denní svícení, nebo v druhém polu přepínače bude vše jako obvykle, bohužel od zadání budou svítit i přední obrysovky což nejspíš autor nechtěl,
jenom jsem chtěl nastínit, že to bez přeprogramování BCM nebude sranda, ale nejspíš to také půjde
;-)
a o5 podotýkám, že by to tak mělo být, ale ještě nikde to nebylo vyzkoušeno,
;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od lukis01 »

a take nezapomen dodat, ze veskere upravy provadeji na vlastni nebezpeci a ze se zrikas odpovednosti :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Miloš Navrátil
*
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 09:28

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od Miloš Navrátil »

A mě mmv označuje za teoretika :D .
Odpovědět

Zpět na „ix20“