Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
DaliObr
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2014, 10:37

Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Příspěvek od DaliObr »

Zdravím všechny,
pokoušel jsem se tu najít podobný problém, ale bez úspěchu:

Mám na Sonatě (r.v.2001) originální centrální zamykání s alarmem. Problém je, že centrál funguje pouze při zamykání (klíčem i DO bez problémů). Pokud chci ovšem odemknout, musím pouze klíčem, který odemkne pouze dveře řidiče (před tím ještě pomocí DO vypnout alarm).

Byl jsem u autoelektrikáře a dle jeho slov problém bude na 99% v řídící jednotce, která vysílá bez problémů "odemykací" signál, ale při přepólování "zamykací" signál již nevyšle. Mechanicky je vše v pořádku a vše proměřeno.

Nemá někdo zkušenost, zda je toto opravitelné, popřípadě kde?

Děkuji, Dalibor
Reklama
 

Viktor3
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2014, 22:23

Re: Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Příspěvek od Viktor3 »

Ahoj,
stejný problém jsem měl taky a nakonec jsem zjistil že to dělá spínací relé pod volantem. je tam špatný přístup musíš rozebrat spodek přístrojovky pod volantem a tam to je. Já sem zkoušel které relé reaguje na dálkové ovl. sou tam dvě stejné jedno cvakalo druhé ne, kdaž sem s ním pohl tak to chvilku fungovalo a opět stejný problém. Obě sem vyndal rezebral očistil kontakty a je to OK.

Snad to pomůže :)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Příspěvek od alarm »

rovnaký problém spôsobila prerazená dioda v krabičke centrálu vo vodičových dverách... jednoducho napätie nedorazilo do ciela = motorčeka v jednom smere, ale opačná funkcia fungovala (napr. otváranie)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
DaliObr
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2014, 10:37

Re: Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Příspěvek od DaliObr »

Díky za reakci. Opravdu to nakonec bylo to relé pod volantem - druhý servis na to již přišel, ale nestihl jsem to sem napsat.
gusep
*
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2014, 14:38

Centralni zamykani - zamyka, ale neodemyka

Příspěvek od gusep »

Mám stejný problém, až se oteplí, tak se na to vrhnu, snad demontáž nebude moc složitá.
Každopádně díky za info.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“