Zlepené brzdy

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MishoG
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2014, 14:57

Zlepené brzdy

Příspěvek od MishoG »

ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu. Pred 2 týždňami som cez weekend umýval auto a následne som ho zaparkoval do garáže (priemerná teplota v garáži teraz okolo +15 stupňov) štýlom - nacúvanie do garáže, stúpil som na brzdu, zaradil rýchlosť, vypol motor, pustil brzdu - auto sa vždy trochu posunie dopredu. Po 2 týdňoch som sa vybral na ňom na výlet a auto sa po naštartovaní nechcelo pohnúť - brzdy boli prilepené - nakoniec sa mi podarilo vyraziť , ale pri brzdení cítim na brzdovom pedály že brzdy nebrzdia normálne ale o niečo škrú (rovnaké ako keď som mal staré auto so starými brzdami - zjazdenými) - nezlepšilo sa to ani po odjazdení 100 km. Vzhľadom na počasie na horách mám auto zasnežené a neviem sa dostať k brzdovým kotúčom.

čo by ste mi odporúčali v tejto situácií? auto má len 5 mesiacov a najazdené 7 tis. km. Servis? reklamácia?

Ako parkovať auto, aby som predišiel zlepeniu platničiek a kotúčov
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi HP, 100 kw, Business edition
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zlepené brzdy

Příspěvek od idam.i »

Skúsil by som servis.Nie je to v poriadku.Zatial som nič také nepozoroval.Možno sa tam dostala nejaká nečistota,alebo podobne.Pokial máš možnosť tak servis.Pokial nie,tak skús zistiť ktoré kolo to robí a prípadne to nejako vyčistí. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepené brzdy

Příspěvek od Mexican »

doporucil by som brzdy jemne prebrzdit (zahriat) a nasledne zvysovat tlak na pedal z nejakeho solidneho kopca (pokojne aj pri zaradenom neutrale.

toto sa proste v zime / vo vlhkom prostredi stava . doporucuje sa vzdy po jazde snehom pred cielovou stanicou brzdy trochu prebrzdit aby sa teplom vysusili. A pokial clovek stoji na rovine, radsej tam natlacit kvalt ako parkovaciu brzdu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Zlepené brzdy

Příspěvek od stehnik »

Párkrát se mi to s mojí i30 taky stalo.

Po dešti zaparkuju, týden nejezdím, pak se chci rozjet a nejde to. Jako kdybych měl zabržděno. Tak přidám víc plynu, od brzd se ozve lupnutí a auto se v pohodě rozjede. Brzdy po sešlápnutí trochu dřou, ale po tom co se obrousí je vše ok.

Stačí trochu vlhkosti a na kotoučích je vidět rez hned druhý den. Dovedu si představit, že snadno srostou destičky s kotoučem. S autem je potřeba jezdit, jak říkají všichni mechanici.

Asi je důležité ještě zmínit, že používám elektrickou parkovací brzdu, která tomu ještě víc pomůže.
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Zlepené brzdy

Příspěvek od sagen »

Toto sa mi tiez obcas stane, nielen po dazdi, staci ak auto stoji dlhsie jedno ci vonku alebo v garazi. Korozia [-o< . Kotuce urcite chytaju hnedu farbu. Najjednoduchsie je pocas jazdy, ak je to mozne, prudko zabrzdit, to znamena tak, aby sa aktivovalo abs. Teraz v zime na zasnezenej ceste aktivacia abs neznamena prudke brzdenie. Kotuce budu krasne leskle. Na origo kotucoch a platnickach mam najazdene uz 115.000 km a kotuce podla opotrebenia este 115.000 km minimalne vydrzia, platnicky este viac. A to pri ceste domov z kopca pred retarderom brzdim z 80 az 100 kmh co to da.
Byvaly servis ich chcel menit uz pri 75.000 km, nastastie mi nevedeli povedat minimalnu povolenu hrubku kotucov, ja som ju mal pre istotu zmeranu, a vetou, budeme to menit, ak to bude menej, ako je minimalny rozmer, som sa nenechal ukecat.
Servis pride nato, ze mas zvlnene kotuce, mozno aj zodrate, a pocitaj do 500 Eur material + praca.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Odpovědět

Zpět na „i40“