Startování - problém?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Karolína.K
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2016, 14:50

Startování - problém?

Příspěvek od Karolína.K »

Když jsem absolvovala jízdu s testovacím vozem ix20 nebo poprvé jela s naším novým vozem, tak mi motor při rozjíždění občas "zdechl" (nebyla jsem zvyklá na zabírání spojky) a k opětovnému nastartovaní stačilo sešlápnout spojku a jemně otočit klíčkem od sebe. Již dvakrát se mi však během delších jízd stalo, že po "zdechnutí" motoru tímto způsobem nastartovat nešlo a musela jsem klíček nejprve otočit do polohy LOCK jako kdybych jej chtěla vytáhnout a až pak nastartovat šlo. Také jsem si všimla, že v obou těchto případech svítily po "zdechnutí" motoru na přístrojové desce všechny žluté a červené kontrolky. Když jsem motor nechala jednou zkusmo "zdechnout" hned po nastartování v garáži, tak svítila jen červená kontrolka baterie a motor pouhým otočením klíčku od sebe nastartovat šlo.

Chtěla bych se zeptat, zda dělám něco špatně nebo zda může být s vozidlem něco v nepořádku. Systém ISG byl ve všech případech vypnutý.

Karolína
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Startování - problém?

Příspěvek od Vlado D »

Problém by mohol byť aj v tom, že motor je možné naštartovať iba vtedy ak je úplne zošliapnutý spojkový pedál.

V prípade, že pedál nie je zošliapnutý na doraz, je štartér nefunkčný.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Startování - problém?

Příspěvek od JirN »

To jo, ale normalne nesviti uplne vsechny kontrolky...
Karolína.K
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2016, 14:50

Re: Startování - problém?

Příspěvek od Karolína.K »

Omlouvám se, ale spletla jsem se, při "zdechnutí" mi svítí jen kontrolka baterie. Ale opravdu pak nejde nastartovat otočením klíčku od sebe, musím nejdřív otočit úplně k sobě. Je to takto normální?
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování - problém?

Příspěvek od Mexican »

ja byt tebou, sustredil by som sa na to aby to nechcipalo. Ak clovek zabije motor v zatazi, tak budu svietit vsetky varovne kontrolky
mas tam ISG -> start-stop?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Startování - problém?

Příspěvek od bask »

Karolína: Ano, je to jak píše Mexičan, přidávej víc plynu a nebude ti to chcípat, holt bereš to po žensku, řešíš celkem nepodstatnou věc místo abys to řešila základ problému. Já když už někdy chcípnu, tak automaticky dám klíček do polohy lock a prostě startuje se "od začátku".Zdar!
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Startování - problém?

Příspěvek od JoDo »

U starých aut to ani jinak nešlo :mrgreen: .
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Startování - problém?

Příspěvek od Vlado D »

Včera som nechal zdochnúť motor (zaradená 2-ka, zošliapnutá brzda, pomaly som púšťal spojku a psychicky trpel :wink: ).

Auto sa dalo naštartovať bez vracania kľúčika do východzej polohy. Podotýkam, že ix20 je vyrobená v r. 2014, takže nemá systém štart-stop. Žiada sa mi dodať - našťastie.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Odpovědět

Zpět na „ix20“