Brzdy

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Brzdy

Příspěvek od ppaajjaa »

Ahoj, doufam, že se to tu ještě neřešilo když už zakládám nové téma. Mám zase takový menší problém. Při brždění se mi občas stane, že brzdy vydávají takové divné zvuky jako by jsem měl místo destiček pilníky. Brzdy začnou hučet, někdy se mi to stane 2x po sobě a někdy celý den jezdím a nic. Co by to mohlo být? Jinak udávám, že destičky mají jestě asi 3mm k plíšku a kotouče jsou teda již nahraně mají cca 17mm ale spíš už možná trošku míň, ale chci na nich dojet destičky. Jinak auto brzdí dobře... K zadním brzdám jsem se nedostal, pač když jsem sundal kolo tak na mě koukal buben a já nevěděl jak se do něj dostat- malá rada k tomuto by se také hodila...Děkuji za příspěvky...
Reklama
 

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

Pokud to nechavas nekolik dni stat, tak by mohly na povrchu trochu zkorodovat, ale jestli s tim jezdis pravidelne, tak bych to spis videl na opotrebovanost. A radsi bych to hned vymenil, nez abych usetril nejakych 100Kc a pri brzdeni se mi to neprehralo, prasklo, zaseklo a ja si rozbil usta ;)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

shwaara píše:Pokud to nechavas nekolik dni stat, tak by mohly na povrchu trochu zkorodovat, ale jestli s tim jezdis pravidelne, tak bych to spis videl na opotrebovanost. A radsi bych to hned vymenil, nez abych usetril nejakych 100Kc a pri brzdeni se mi to neprehralo, prasklo, zaseklo a ja si rozbil usta ;)
Ne ne jezdím každý den, už mi to děla asi 14 dní a je na tom zvlaštní, že se to stane jen občas. Kdyby bylo něco opotřebené tak by to mělo hučet pokaždé.... :?
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

No, co si tak vzpominam, tak na oktavce mi to zpocatku hucelo jen nekdy (pri delsim a prudsim brzdeni) a pak casteji a casteji, az to hucelo pokazdy. A bylo to tim, ze jsem mel desticky na plech.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od vaisman »

ppaajjaa píše:Ahoj, doufam, že se to tu ještě neřešilo když už zakládám nové téma. Mám zase takový menší problém. Při brždění se mi občas stane, že brzdy vydávají takové divné zvuky jako by jsem měl místo destiček pilníky. Brzdy začnou hučet, někdy se mi to stane 2x po sobě a někdy celý den jezdím a nic. Co by to mohlo být? Jinak udávám, že destičky mají jestě asi 3mm k plíšku a kotouče jsou teda již nahraně mají cca 17mm ale spíš už možná trošku míň, ale chci na nich dojet destičky. Jinak auto brzdí dobře... K zadním brzdám jsem se nedostal, pač když jsem sundal kolo tak na mě koukal buben a já nevěděl jak se do něj dostat- malá rada k tomuto by se také hodila...Děkuji za příspěvky...
Zadní bubny sundáš tak že sundáš kolo,pak tam je malej šroubek na křížový šroubováák ten vydělej.Vem si dva šroubky průměr osm a namontuj je do toho bubnu jedna díra je tam kde byl ten malí šroubek a druhá na proti,před tím si povol lanko ruční brzdy
možná to pujde blbě ale pujde.Hodně zdaru :lol:
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od ppaajjaa »

vaisman píše:
ppaajjaa píše:Ahoj, doufam, že se to tu ještě neřešilo když už zakládám nové téma. Mám zase takový menší problém. Při brždění se mi občas stane, že brzdy vydávají takové divné zvuky jako by jsem měl místo destiček pilníky. Brzdy začnou hučet, někdy se mi to stane 2x po sobě a někdy celý den jezdím a nic. Co by to mohlo být? Jinak udávám, že destičky mají jestě asi 3mm k plíšku a kotouče jsou teda již nahraně mají cca 17mm ale spíš už možná trošku míň, ale chci na nich dojet destičky. Jinak auto brzdí dobře... K zadním brzdám jsem se nedostal, pač když jsem sundal kolo tak na mě koukal buben a já nevěděl jak se do něj dostat- malá rada k tomuto by se také hodila...Děkuji za příspěvky...
Zadní bubny sundáš tak že sundáš kolo,pak tam je malej šroubek na křížový šroubováák ten vydělej.Vem si dva šroubky průměr osm a namontuj je do toho bubnu jedna díra je tam kde byl ten malí šroubek a druhá na proti,před tím si povol lanko ruční brzdy
možná to pujde blbě ale pujde.Hodně zdaru :lol:
Děkuji za rady. Jen jako laik se zeptám, na co tam mám dávat ty dva šroubky? tím ten buben odtáhnu, nebo za ně mám potom tahat?
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od vaisman »

ppaajjaa píše:
vaisman píše:
ppaajjaa píše:Ahoj, doufam, že se to tu ještě neřešilo když už zakládám nové téma. Mám zase takový menší problém. Při brždění se mi občas stane, že brzdy vydávají takové divné zvuky jako by jsem měl místo destiček pilníky. Brzdy začnou hučet, někdy se mi to stane 2x po sobě a někdy celý den jezdím a nic. Co by to mohlo být? Jinak udávám, že destičky mají jestě asi 3mm k plíšku a kotouče jsou teda již nahraně mají cca 17mm ale spíš už možná trošku míň, ale chci na nich dojet destičky. Jinak auto brzdí dobře... K zadním brzdám jsem se nedostal, pač když jsem sundal kolo tak na mě koukal buben a já nevěděl jak se do něj dostat- malá rada k tomuto by se také hodila...Děkuji za příspěvky...
Zadní bubny sundáš tak že sundáš kolo,pak tam je malej šroubek na křížový šroubováák ten vydělej.Vem si dva šroubky průměr osm a namontuj je do toho bubnu jedna díra je tam kde byl ten malí šroubek a druhá na proti,před tím si povol lanko ruční brzdy
možná to pujde blbě ale pujde.Hodně zdaru :lol:
Děkuji za rady. Jen jako laik se zeptám, na co tam mám dávat ty dva šroubky? tím ten buben odtáhnu, nebo za ně mám potom tahat?

samozřejmě je musíš zašroubovávat stejnoměrně a tím ten buben stáhneš od náboje,ale možná bude na bubnu už rýha a serveš i pakny ale to neva jen bacha at něco nepostrácíš a můžeš i pobouchávat kladívkem ten buben
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

3mm mas este na doskach ? a to cakas ako na co ? to uz si mal mat davno vymenene. vymenis a zvuk zmizne...uvidis...len smelo do toho...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

mirec píše:3mm mas este na doskach ? a to cakas ako na co ? to uz si mal mat davno vymenene. vymenis a zvuk zmizne...uvidis...len smelo do toho...
Jo 3mm muzu jeste zbrousit nez zacnou brzdy skripat... Ale mas pravdu, asi to budou brzdy a je cas na vymenu...
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“