LPG

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: LPG v ix20

Příspěvek od paja »

Zajímalo by mne, zda máte někdo také vyveden plnící otvor pro tankování LPG vlevo dole zespod nárazníku - viz přílohy. Na všechno podstatné jsem se před tím, než jsem si nechal LPG namontovat v servisu Hyundai, zeptal, ale tohle jediné jsem si neohlídal, a když mi auto vrátili, nejdřív jsem měl radost, že hrdlo není vidět. Postupem času ale začínám zjišťovat, že to není ideální řešení, neboť někde je problém tankovací pistoli do hrdla umístit, zvlášť, když na hrdlo není vůbec vidět. V zimě, až to bude omrzlé a od sněhu, nevím, nevím, jak se bude chtít obsluze čerpačky se s tím mordovat. Minulý týden trvalo na jedné čerpačce LPG nasazení tankovací hadice skoro 5 minut, to jsem si vyslechl nadávek na účet toho, kdo to takhle udělal... V servisu Hyundai mi řekli, že takto to mají schváleno AutoGas Centrem Strakonice, proto to tak montují. Já ale viděl už spoustu ix20, které měly hrdlo klasicky na boku nárazníku. Pokud by mi měli někdy v budoucnu tankovat např. z této pistole:
http://www.youtube.com/watch?v=EYvAD2naC_s
tak nemám šanci, to abych si nejdříve auto zdvihl na hever. A to nevím, jak bych dopadl případně v zahraničí.
Jak jste na tom ostatní a jaký máte na to hrdlo názor?
Přílohy
pohled zespod nárazníku
pohled zespod nárazníku
DSCN6157.JPG (110.28 KiB) Zobrazeno 2642 x
pohled zezadu - hrdlo není vidět
pohled zezadu - hrdlo není vidět
DSCN6155.JPG (134.23 KiB) Zobrazeno 2642 x
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

Lze to udělat i tak, že nikdo nepozná, že máš auto na plyn, jako to mám já. To znamená, že plnící hrdlo se šroubovací matičkou (je to celkem maličké) je hned vedle standardního otvoru pro benzín pod originální krytkou. Nic není vidět a auto je jak benzíňák :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: LPG v ix20

Příspěvek od paja »

Něco asi jako tady?
http://www.lpg-autogascentrum.cz/upload ... 5/base.jpg
klidně, aspoň bych natankoval :lol:
ale zespod nárazníku, kdo to vymyslel... zvlášť když v AGC Strakonice mají mezi ukázkami montáží to, jak bych si to představoval:
http://www.lpg-autogascentrum.cz/upload ... 9/base.jpg
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG v ix20

Příspěvek od mmv »

ano, taky to mám zespodu nárazníku, teď je to "skoro" pohoda, kleknu na zem nasadím a tankuju, ale v zimně to bude opruz :-( nedej bože tankovat někde v D s holandskou redukcí :-(
... ještě mi vadí, že to víčko neni jištěný , takže vyšroubujete a ono vám vypadne a skutálí se pod auto :-( (už se mi stalo)
na druhou stranu to bude svádět sundat tu žlutou samolepku z okna a nedráždit kolemjdoucí v rádoby "podzemních" garážích

edit 25.8. samolepka se nějak v těch teplech skoro začala odlepovat tak jsem jí preventivně sundal, na pumpě na mě pak jeden "favorista" významně troubil, že co tam chci u LPG stojanu dělat když to nemám na LPG :-)
Naposledy upravil(a) mmv dne 25 srp 2012, 11:12, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG v ix20

Příspěvek od airwaves »

Pokud koncovka nešla (a stále nejde?) namontovat pod víčko k benzínu, tak jsem byl rád za umístění odspodu nárazníku. Nikdo se opravdu nezajímá o moje LPG, samolepky jsem při montáži nedostal :D . Problém je holadská koncovka třeba v Německu při použití redukce. Pistole se potom prodlouží o redukci a už se nevejde pod auto. Pak se musí auto přizvednout heverem a nebo nacouvat na obrubník. A hned máte na pumpě několik německých kamarádů a je sranda :D . Koncovku - pistoli tady v česku si nasazuji vždy sám i tam kde tankuje obsluha. Žádný problém jsem nezaznamenal.
Když jsem ale po příjezdu z montáže viděl, jak je hrdlo pouze v plastech a představoval si jak budou v zime křehké, tak jsem vyrobil držák plnícího napojení. Je z plechu 3mm a je ukotvený do dvou volných závitů pod plastovým podběhem poblíž šroubu tlumiče.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: LPG v ix20

Příspěvek od paja »

Nějaké foto toho uchycení hrdla bys nemohl poskytnout, aby si člověk udělal představu?
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

Jj přesně tohle umístění u benzínového plnidla jsem myslel. Já to akorát mám na druhé straně a plnící ventil/otvor mám menší. Navíc je to jištěné kovovou zátkou, která je jištěná lankem, takže nehrozí ztráta ev. odcizení. Je ale fakt, že se musí vždy našroubovat redukce/nástavec a je celkem jedno jaký typ plnění na benzínce mají. Jen se musí vybrat ten správný.

Takže sice o úkon navíc díky šroubování redukce, ale přijde mi to vzhlednější a nenápadnější.

Jinak tenhle typ umístění plnění by měly podle mě zvládat už u většiny firem co lpg montují, ale co jsem koukal, tak standardně to dělá jen pár z nich a ostatní jen za příplatek.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG v ix20

Příspěvek od airwaves »

Tak jsem včera študoval jak to nafotit. Ono je to celé uvnitř nad nárazníkem a kryté plastovým podběhem. Není skoro nic vidět. Chtělo by to aspoň sundat kolo. Nafotím ale hned to nebude. Princip je v tom, že z plechu je udělaná velká podložka kolem plnícího zařízení a dále jsou k tomu přivařený asi dva kousky plechu aby se dostala díra pro uchycení na ten volnej závit. Prostě takovej svařenec z plechů. Zvenku odspodu je pod hrdlem podložka stejná, ale z mosazného plechu.
Takže přidávám fota:

Tak Brisk plní slovo a toto je zřejmě - zatím neodskoušeno - svíčka pro náš motor. Je označena pro běžný provoz. Podle ceny bych je na LPG odzkoušel. Brisk QR15LC-1
Přílohy
DSC02700.JPG
DSC02700.JPG (120.27 KiB) Zobrazeno 2507 x
DSC02699.JPG
DSC02699.JPG (144.46 KiB) Zobrazeno 2507 x
DSC02698.JPG
DSC02698.JPG (140.54 KiB) Zobrazeno 2507 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
zděnek
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2012, 12:28

Re: LPG v ix20

Příspěvek od zděnek »

Ahoj.Máme /Ixíka/ od ledna a koupily jsme ho nový s namontovaným LPG-Strakonice/BRC/.Nyní máme najeto asi 11000km.Jízdu si užíváme dálnice i 150km/h a spotřeba do 10l plynu.Tankování v Maďarsku a Slovensku v Chorvatsku-tady mají LPG snad u každé benzinky.Zatím žádný problém.Kdo chce o pohonu LPG vědět více doporučuji tento odkaz.
http://www.lpg-autogascentrum.cz/forum/
Rotny
*
Příspěvky: 22
Registrován: 15 dub 2012, 18:15

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Rotny »

Tak já jej mám v trochu lidštější poloze, vlevo z boku nárazníku, alespoň co se tankování týká je pohodlnější.
Později přiložím foto, montováno ve Vyškově.
Ála
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2012, 21:31

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Ála »

Dobrý den,
koupili jsme ix20, motor 1,6 přímo s přestavbou na LPG. Po prvních 2000 ujetých km jsme byli na první prohlídce a seřízení LPG po montáži. Od té doby máme mnohem větší spotřebu benzínu než předtím, odhadem tak na 6 nádrží LPG jednu nádrž benzínu. Když jsem se na to ptala v servisu, řekli, že museli přeprogramovat řídící jednotku, aby i za jízdy částečně docházelo ke vstřikování benzínu, je to prý kvůli ochraně sedel ventilů. A prý to musí dělat na pokyn výrobce a doporučují to i dodavatelé přestavby LPG. Nějak se mi to nezdá, co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Spotreba benzinu na privstriku se nove nastavuje na 1/5 spotreby LPG. My, co mame montaz provedenou az v poslednich tydnech to tak mame od zacatku.
Pokud mas spotrebu 50 litru N95 ku 250 litrum LPG (nevim, jake nadrze ma ix20, odhadl jsem cca), pak ti pomer sedi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: LPG

Příspěvek od leopardo »

No to je pěkná radost. Zatím mám najeto cca 7000 km, a mám podle ukazatele asi 60% nádrže. Takže doufám, že se nebude nic přeprogramovávat. Ale taky záleží na tom, jak se s tím jezdí, přidávání benzínu se zvyšuje až při větších otáčkách, ne?
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Je fixne nastaveny vuci LPG...a jak se ptal paja, kdo ma hrdlu zespod narazniku, tak se hlasim :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Rotny
*
Příspěvky: 22
Registrován: 15 dub 2012, 18:15

Re: LPG

Příspěvek od Rotny »

Tak já jsem to vyřešil tak že mám namontován Flaslube, 0,5l na cca 10000km, cena montáže 2000kč a náplň 370kč 1l.Motor se okamžitě po montáži ztišil. Momentálně mám najeto cca 17500km, spotřeba LPG 8l a jedna nádrž benzínu na 13500km(zbývají dvě čárky na počitadle).
Odpovědět

Zpět na „ix20“