Bax9S led - nefungují

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od lyachin »

Já používám tyto. Jsou naprosto v pohodě. Žádná extra záře, ale vydrží. Jen se musí opatrně zasazovat do patice. Někdy totiž ten bílý plastový prstenec nedrží a může dojít k ukroucení drátků, které jsou uvnitř.
Přílohy
bulb.jpg
bulb.jpg (136.33 KiB) Zobrazeno 2170 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Ahojky všem,

tak se také podělím o zkušenost. Protože mi přestala svítit jedna obrysovka, rozhodl jsem se obě zaměnit za LED provedení. Objednal jsem si výše v tématu zmiňované z DealExtreme. Přišly cca za měsíc. Konstrukčně dobré, zpracování se mi jeví solidní.
Samotná výměna není až tak jednoduchá (alespoň pro mně - běžného uživatele). Abych se vůbec dostal ke konektorům, musel jsem jedno světlo vyndat - to jsem dělal poprvé. Není to až tak složité, ale musí se napřed zjistit co povolit a kde zabrat. Konektory byli samozřejmě opačně orientované (+-). Jejich rozebrání také dá trochu přemýšlení, když jste to ještě nedělali. Po rozkrytování konektoru nejdou piny jednoduše vytáhnout, ale musí se vyklonit ještě takový zajišťovací plastík z boku a trochu víc zabrat, protože alespoň já jsem měl už trochu "přirostlé" gumové těsnění ke kabelům a konektoru. Ale nakonec se vše podařilo. Druhé světlo jsem dělal jen asi třetinu času co to první ... Holt to chce vědět jak na to.
Subjektivně se mi zdá, že nové LED žárovky svítí trochu méně než ty původní klasické. Navíc mají "studené" modré světlo oproti "teplému" žlutému světlu hlavních světel, což by mohlo někomu vadit. Pro mně je důležité, že už nebudu muset obrysovky znovu měnit. Alespoň doufám. :o)

Když jsem žárovky objednával, nechal jsem si poslat rovnou dva páry (přišlo mi hloupé si nechat poslat něco přes půl světa jen za necelé 3€) , tak kdyby měl někdo z ČB a okolí zájem, může se po předchozí dohodě zastavit a já mu je za nákupní cenu přenechám.

Zdeněk
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od DanielD952 »

Chlapi, jak vyndam to oranzove z predu toho konektoru? Rozloupl a sundal jsem ten kryt konektoru, ale tim jsem skoncil, dal uz jsem se nedostal... Nebo to oranzove vyndat nemusim, zkousel jsem to ale vytahnout a neslo to. Diky
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od DanielD952 »

Prosím, pomožte někdo...vždy se při rozebírání konektoru dostanu do fáze na fotce č.1 a už se nikdy nedostanu do fáze na fotce č.2. Drží to a já nevím jakým směrem mám tahat a co uvolnit... Díky za každou radu. Nebo kdyby to někdo uměl udělat v Praze... ErosKe díky za půjčení fotek :wink:
Přílohy
park_konektor_kol_ky_a-1.jpg
park_konektor_kol_ky_a-1.jpg (49.49 KiB) Zobrazeno 1864 x
kol_ky_a_s_gumickami.jpg
kol_ky_a_s_gumickami.jpg (32.58 KiB) Zobrazeno 1864 x
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od Zdeněk ČB »

DanielD952 píše:Prosím, pomožte někdo...vždy se při rozebírání konektoru dostanu do fáze na fotce č.1 a už se nikdy nedostanu do fáze na fotce č.2. Drží to a já nevím jakým směrem mám tahat a co uvolnit... Díky za každou radu. Nebo kdyby to někdo uměl udělat v Praze... ErosKe díky za půjčení fotek :wink:
Na těch konektorech je je tuším prohlubeň, do které zaskočí plast obalu konektoru. Proto se pomocí párátka, či jiného tenkého předmětu musí vyklonit pružný plastík co přiléhá zvenčí k tomu kovovému středu a tahat za dráty směrem dolů .... pokud by to nešlo, možná zkusit strčit to "párátko" mezi střední pevný plast a konektor vyklonit.
Možná budou i těsnící gumičky na drátech trochu "přirostlé" k plastovému tělu konektoru, tedy to bude chtít trochu zabrat .....
Uvedený postup je bez záruky! Dělal jsem to před delší dobou a třeba si již něco nepamatuji ....
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od ErosKE »

DanielD952 píše:Prosím, pomožte někdo...vždy se při rozebírání konektoru dostanu do fáze na fotce č.1 a už se nikdy nedostanu do fáze na fotce č.2. Drží to a já nevím jakým směrem mám tahat a co uvolnit... Díky za každou radu. Nebo kdyby to někdo uměl udělat v Praze... ErosKe díky za půjčení fotek :wink:
No...skušal som to opät roobrat a išlo to v pohode von, len som opäť odpalil 1 poistku :D
Jednoducho tie konektory treba vytlačit von, tie gumicky mas prirastene ku plastu...ked budes vytlacat tie konektory, tak odtiahni na boku ten tenky plast a tlačiť, silou to určite pôjde...aj mne to predtym išlo ťažšie a nič som nezlomil.
Tak vela stastia... :D :hyu:
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Bax9S led - nefungují

Příspěvek od DanielD952 »

Hura, hotovo =D>
nejzasadnejsi je ten miniaturni plastik z boku...jakmile se odehne, jde to vytahnout krasne. Anibpojistka neodpalena...btw kdyz nemas klicek v zapalovani a nebo zapnuty parkovacky tak by odpalit technicky ani nemelo jit, je to mrtvy.
Jen mi prijde ze to moc nesviti...aspon za dne. Koupil jsem ty z dx jak tady nekdo chvalil. No uvidime.
Tak jeste jednou diky za rady =D>
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“